Tym razem Garwolin

O profilaktyce i poszukiwaniu skutecznych rozwiązań dotyczących problemów młodzieży dyskutowali specjaliści różnych branż podczas powiatowej konferencji zorganizowanej przez garwoliński Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Podczas konferencji, która odbyła się 26 września w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Garwolinie, wygłoszono kilka referatów, m.in. dr Szymona Grzelaka, wiceprezesa Zarządu Fundacji Homo Homini im. Karola de Foucauld pt. „Model profilaktyki zintegrowanej jako forma połączenia skutecznej profilaktyki uzależnień z profilaktyką przemocy, profilaktyką depresji i ryzykownych zachowań seksualnych młodzieży” i „Program „Archipelag Skarbów” jako skuteczne i wszechstronne narzędzie profilaktyki zintegrowanej – przegląd treści, metodyki i wyników badań ewaluacyjnych”. W swoim wystąpieniu dr Grzelak nawiązywał do swej przedmówczyni asp. Danuty Kalinowskiej, podkreślając rolę współpracy wszystkich środowisk w procesie wychowania dzieci i młodzieży.

Mgr Edyta Piotrowska wygłosiła referat nt. „Profilaktyka zintegrowana na terenie szkoły – przykłady dobrej praktyki”

- Program „Archipelag Skarbów” jest rekomendowany przez Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Jego celem jest wskazanie takich wartości w życiu jak odpowiedzialność, godność, miłość, przyjaźń, koleżeństwo, rodzina w okresie kształtowania własnej tożsamości - mówiła Grażyna Witak-Wcisło, dyrektor PODN.

Na spotkanie zaproszeni byli przedstawiciele urzędów gmin, szkół, duchowni, rodzice oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Na listach znalazło się ponad 200 nazwisk nie tylko z powiatu garwolińskiego, ale również z sąsiednich miejscowości.

Patronat honorowy nad XVII Powiatową Konferencją na temat: „Skuteczne zapobieganie zachowaniom ryzykownym i problemowym młodzieży w oparciu o model profilaktyki zintegrowanej” objął starosta Marek Chciałowski. Natomiast patronat medialny nad wydarzeniem zapewnił „Świat Problemów”.

Tutaj znajduje się dokładny program konferencji

Powrót do aktualności

Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.