Czyżby Wilno?

Oprócz młodzieży, rodziców i nauczycieli na realizacje Archipelagu Skarbów® nierzadko przybywają także obserwatorzy zainteresowani tematyką zajęć. I tak przykładowo w Gimnazjum nr 7 w Krakowie obecni byli goście z Wilna. W skład delegacji weszli:

  • Roma Vida Pivorienė - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej miasta Wilna, psycholog
  • Liucyna Narkevič Skurko - psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej miasta Wilna
  • Dalia Normantienė - starszy specjalista Departamentu Oświaty, Kultury i Sportu Samorządu miasta Wilna
  • Ronalda Milašienė - starszy specjalista Departamentu Finansów Samorządu miasta Wilna.

Reprezentantki Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej z Wilna wymieniły spostrzeżenia na temat Archipelagu Skarbów® z autorem programu, dr Szymonem Grzelakiem i podjęły refleksje nad możliwością realizacji AS w Wilnie. Program w ocenie obserwatorów może w znacznym stopniu pomóc młodzieży w szukaniu i realizacji swoich pasji i w spełnianiu się w poszczególnych zadaniach w szkole i życiu pozaszkolnym. Może również przyczynić się do wzmocnienia profilaktyki w różnych obszarach jednocześnie a także wzmacniać proces wychowawczy w szkole.

Realizacja Archipelagu Skarbów® w Krakowie odbyła się w ramach projektu: „Wieź wychowawcza” Comenius Regio Projekty Partnerskie. Wymiana doświadczeń między specjalistami z dziedziny profilaktyki i wychowania, odbywa się w ramach wizyt studyjnych oraz w ramach realizacji pakietu 4 programów profilaktyczno - wychowawczych. Oprócz Archipelagu Skarbów® realizowany jest program Golden Five, Szkoła dla Rodziców i Wychowawców oraz program Mediacje Rówieśnicze.


Powrót do aktualności


Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.