Archipelagowe wejście w lokalną tradycję

Grudniowe spotkanie władz miasta Tarnowa z rodzicami uczniów tarnowskich szkół to już swoista tradycja. W tym roku konferencja odbyła się we współpracy z członkami krakowskiego oddziału Fundacji Homo Homini im. Karola de Foucauld. Spotkanie odbywające się 3 grudnia, 2013 zatytułowano „Dzieci odporne na złe wpływy – od przedszkola do matury”.

Podczas wykładów certyfikowanego trenera programu Archipelag Skarbów®, mgr Mirosława Strumińskiego pt. “Zagrożenia związane z seksualizacją dzieci i młodzieży” oraz “Archipelag Skarbów® odpowiedzią na potrzeby młodzieży”, rodzice mieli okazję posłuchać o negatywnych wpływach współczesnej kultury na młodzież i dowiedzieć się, w jaki sposób rodzina i szkoła może temu stawić czoło.

Dr Marek Babik na podstawie książki “Tato, gdzie ja mam te plemniki?!” w twórczy i bardzo bliski życia sposób, podpowiadał rodzicom jak rozmawiać ze swoimi dziećmi na temat seksualności. Z kolei dzięki mgr Katarzynie Świerzewskiej rodzice usłyszeli o programach profilaktycznych takich jak: Archipelag Skarbów®, Debata, Noe, Cukierki, Magiczne Kryształy i Saper, które od kilkunastu lat realizowane są przez Fundację Homo Homini im. Karola de Foucauld w wielu polskich szkołach, m. in. na terenie Tarnowa.

Podczas konferencji rodzice brali czynny udział w dyskusji. Był to bardzo cenny czas wymiany myśli i doświadczeń. Władze miasta Tarnowa zaprosili już teraz członków Fundacji do udziału w kolejnym spotkaniu za rok.

Informator Homo Homini dla szkół o programach profilaktycznych


Powrót do aktualności


Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.