Kolejne miasto na Śląsku odkryło Archipelag Skarbów® - tym razem Zabrze…

Na zaproszenie Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Zabrza, w dniach 21-22 maja 2014 r. w Młodzieżowym Ośrodku Kultury została przeprowadzona pilotażowa realizacja programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów®.

Realizację prowadziła ekipa trenerów z Gliwic, Krakowa oraz Warszawy pod kierunkiem mgr Marcina Mądrego. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas II i III Gimnazjum nr 2 w ZSO nr 5 w Zabrzu. Realizacja odbyła się dla grupy liczącej 160 uczniów. Na programie obecne były osoby z ramienia władz samorządu i oświaty zajmujące się profilaktyką, a także ochroną zdrowia i edukacją.

W trakcie programu młodzież była zaangażowana i aktywna. Podczas rozmów z uczniami na programie, jak i w przerwach, zobaczyliśmy jak wiele możliwości i talentów mają młodzi ludzie. Pasje sportowe: koszykarskie, siatkarskie i piłkarskie, muzyka, taniec oraz wolontariat to niektóre, o jakich mogliśmy z nimi porozmawiać. Cennym doświadczeniem okazał się Trening Przewodników, oraz trening asertywności. Uczestnicy ćwiczeń wykazali dużą dojrzałość oraz odwagę podejmowania mądrych decyzji.

Spotkanie z Radą Pedagogiczną były miejscem przedstawienia modelu profilaktyki zintegrowanej jako skutecznego narzędzia wspierającego w towarzyszeniu młodemu człowiekowi w jego podróży ku szczęściu i miłości w życiu. Natomiast spotkanie z Rodzicami to czas refleksji oraz konkretnych wskazówek, jak wspierać dziecko w okresie dojrzewania, ale również jak wspólnie szukać rozwiązań trudności i problemów.

Dziękujemy za wspólne majowe żeglowanie i życzymy pomyślnych wiatrów dla młodzieży, rodziców i nauczycieli, nie tylko w wakacje, ale i również jesienią na dalsze ARCHIPELAGOWE podróże…

Powrót do aktualności


Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.