Minął rok w Radomiu

29 maja 2012 r. w Radomiu odbyła się konferencja podsumowująca rok współpracy z miastem. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta (wiceprezydent - Ryszard Fałek, dyrektor Wydziału Edukacji - Leszek Pożyczka, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miasta - Małgorzata Półbratek), dyrektorzy szkół, wychowawcy, pedagodzy i psycholodzy szkolni oraz przedstawiciele policji i straży miejskiej.

Uczestnicy konferencji podkreślali dobre owoce udziału młodzieży z ich szkół w „Archipelagu Skarbów”. Zwracano uwagę na integrację uczestniczącej młodzieży wokół pozytywnych wartości, na pogłębienie relacji z wychowawcą klasy oraz bardziej otwarte zgłaszanie wychowawcom przez młodzież osobistych problemów życiowych. W opinii jednego z dyrektorów szkół (opartej na obserwacji uczniów z jego szkoły) „Archipelag Skarbów” jest najbardziej radosną formą profilaktyki, z jaką się zetknął w swojej wieloletniej pracy pedagogicznej.

Dobra współpraca Fundacji z Miastem Radom jest w dużej mierze zasługą bardzo zaangażowanej postawy władz samorządowych w sprawy wychowania i profilaktyki. Dzięki zaangażowaniu urzędników wszystkie realizacje programu odbywały się w komfortowych warunkach dwóch miejskich sal widowiskowych.

Współpraca z Radomiem rozpoczęła się w marcu 2011 r. konferencją pt.:. „Model profilaktyki zintegrowanej jako forma połączenia skutecznej profilaktyki uzależnień z profilaktyką przemocy i ryzykownych zachowań seksualnych młodzieży”. W roku szkolnym 2011/2012 program „Archipelag Skarbów” odbył się w 16 radomskich gimnazjach. Realizacje poprzedzone były przeprowadzeniem badań diagnostycznych.Przeczytaj streszczenie raportu
podsumowujący realizację programu Archipelag Skarbów w mieście Radom.


Zdjęcie 1. Zdjęcie 2.

Podpisy do zdjęć:

  1. Od lewej: Agata Balcerzak (Archipelag Skarbów - kierownik projektu Radom), wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek, autor programu Szymon Grzelak, realizatorka programu Edyta Piotrowska, dyrektor Wydziału Edukacji Leszek Pożyczka, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miasta Radomia Małgorzata Półbratek, koordynato projektu ze strony UM Radomia - Łucja Sosnowska.
  2. Od lewej: Archipelag Skarbów: Szymon Grzelak, Helena Sajak (realizatorka z Radomia), Agata Balcerzak; UM Radomia: dyrektor Wydziału Edukacji Leszek Pożyczka, wiceprezydent Ryszard Fałek.
Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.